Narodowe Czytanie „Moralność pani Dulskiej” – 6 września 2021 r.

Premiera „Moralności pani Dulskiej” w SP4 w Toruniu zakończyła się sukcesem.
Z  okazji Narodowego Czytania, nauczyciele i uczniowie wcielili się w bohaterów dramatu Gabrieli Zapolskiej. Przedstawione fragmenty  ,,Moralności pani Dulskiej” zaprezentowali: Dulska –pani Karolina Liminowicz, jej mąż to pani wicedyrektor Magdalena Kartanas, w postać Zbyszka wcielił się nauczyciel chemii pan Tomasz Grzybowski, Hesię  zagrała  pani Maja  Korońska – nauczycielka języka angielskiego, Melę – nauczycielka języka francuskiego pani Marta Samolej-Chmielewska, Hankę  – pani Agata  Lubińska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, panią Juliasiewiczową –  pani Marzanna Grapatyn, nauczycielka wychowania fizycznego.

Na premierze pojawił się  gość  szczególny, autorka sztuki, Gabriela Zapolska, w jej postać wcieliła się  sama pani dyrektor, Izabela Ziętara.

Sztukę, przedsięwzięcie,  reżyserowały:  pani  Maria Pawłowska (nauczycielka języka polskiego), pani Magdalena Stempska  (nauczyciel – bibliotekarz) i pani Magdalena Ryszewska (nauczyciel – bibliotekarz).

Musicie wiedzieć, że przedstawienie, odbyło się dzięki współpracy z uczniami klasy 8b, a wszystko po to, by chociaż na chwilę wrócić pamięcią do dzieł, które powoli odchodzą w zapomnienie.