Uroczyste podsumowanie VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa” 15 grudnia 2022 r.

Dnia 15.12.2022 r. w auli, w pięknej zimowej scenerii, w której przygotowano wystawę szopek bożonarodzeniowych, odbyło się wręczenie nagród laureatom VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa”.

Konkurs objęli swoim patronatem Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Torunia.

Na uroczystości obecni byli:

• laureaci konkursu z nauczycielami i rodzicami,
  • Pan Krzysztof Bylicki, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy – Dyrektor Delegatury
    w Toruniu,
  • Pani Dominika Jurkiewicz – Dyrektor Niepublicznego Liceum Sztuk Pięknych w Toruniu,
  • przedstawiciele Bractwa Toruńskich Belenistów:
    •  Pani Zofia Balcerek,
    • Pan Jacek Rybicki.

Nie zabrakło również dzieci z klas 3b i 3d, które w pięknych strojach uatrakcyjniły uroczystość
zimowo-świątecznymi tańcami i śpiewem pastorałek.

W konkursie wzięły udział aż 52 szkoły z naszego województwa. Nadesłano 245 szopek.

Jury w składzie:

• Pani Natasza Piskorska – artysta plastyk w Niepublicznym Liceum Sztuk Pięknych,
  • Pani Daria Tomaszuk – artysta plastyk w Szkole Podstawowej Nr 4,
  • przedstawiciele Bractwa Toruńskich Belenistów:
    • Pani Barbara Lewandowska,
    • Pani Zofia Balcerek,
    • Pan Jacek Rybicki

postanowiło przyznać 27 nagród i 42 wyróżnienia.
Podczas uroczystości podziękowania otrzymali sponsorzy konkursu:

• Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole,
  • Laboratorium św. Jana Pawła II.

Zgodnie z regulaminem konkursu, prace stały się własnością organizatora i biorą udział w kiermaszu bożonarodzeniowym, który potrwa do 21 grudnia. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na potrzeby Hospicjum dla Dzieci „Nadzieja” w Toruniu.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie – nie tylko laureatom – bardzo dziękujemy i życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorzy konkursu:
Ewa Skrzypczak
Edyta Porankiewicz-Rosińska
Agnieszka Górska

3b i 3d w piosence „Czekamy na Mikołaja”

Anioły