3b i 3e w fabryce bombek – 9 grudnia 2022 r.

Dnia 9 grudnia uczniowie z klas: 3b i 3e na kilka godzin przenieśli się do fantastycznego świata – Fabryki Bombek Świętego Mikołaja. Przed wejściem do fabryki powitały ich renifery zaprzężone do wielkich sań. Pani Mikołajowa oprowadziła uczniów po fabryce, gdzie zapoznali się z procesem powstawania bombek: od wydmuchiwania kształtów z rozgrzanego do czerwoności szkła, poprzez srebrzenie wnętrza bombek, farbowanie zewnętrznej powierzchni, do ozdabiania ich w bajecznie piękne wzory. Potem trzecioklasiści, niczym elfy Świętego Mikołaja, próbowali swoich talentów plastycznych, tworząc bardzo ciekawe wzory na bombkach. Po skończonej pracy w Pracowni Świętego Mikołaja, nasze elfy robiły prezenty dla najbliższych, kupując artystycznie wykonane bombki. Na zakończenie każdy otrzymał profesjonalnie ozdobioną imienną bombkę. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Wprowadziła nas w świąteczny nastrój.