3b w Majsterkowie – 24 listopada 2022 r.

24 listopada uczniowie z 3b doskonalili swoje umiejętności stolarskie podczas zajęć w Brico Depot przy ul. Żwirki i Wigury.

Mieli przed sobą trudne wyzwanie – wykonać karmniki dla ptaków. W tym celu cięli piłą ręczną listwy, potem za pomocą wkrętaków i śrub mocowali podstawę karmnika z dachem, a żeby z karmnika nie wypadały ziarenka, przykleili klejem do drewna boczne listewki. Jak się okazało, to wcale nie była taka prosta sprawa. Ale ostatecznie wszyscy doskonale sobie poradzili i powstały piękne karmniki.
Majsterkowanie zakończyło się wręczeniem dyplomów ukończenia warsztatów oraz książeczek z łamigłówkami i kredek. W drodze powrotnej dzieci zastanawiały się gdzie powieszą samodzielnie wykonane karmniki, żeby stały się stołówką dla jak największej liczby ptaków.

Bardzo dziękujemy pracownikom Brico Depot za zorganizowanie profesjonalnych warsztatów dla naszych uczniów.