Dzień Ziemi w 1f – 26 kwietnia 2023 r.

Uczniowie kl. 1f wraz z p. Anną Balicką z okazji Dnia Ziemi zgłębiali tematy ekologiczne. Dzieci zastanawiały się, co zagraża naszej planecie. Pracując w grupach, ustaliły, jak można pomóc Ziemi. Stwierdziły, że warto oszczędzać energię elektryczną, dbać o czystość powietrza, oszczędzać wodę i segregować śmieci. Uczniowie filtrowali brudną wodę przy pomocy samodzielnie wykonanych filtrów.

Realizując eko-program pt. „Ocalimy świat” pierwszoklasiści rozmawiali o tym, co zrobić z odpadami wielkogabarytowymi. Rozszyfrowali, do tej pory tajemniczy, skrót PSZOK, a także dowiedzieli się jak  niebezpieczne dla gleby i wód substancje znajdują się składzie baterii. Zgłębili mechanizm prawidłowego segregowania śmieci.

Każde dziecko wykonało również eko-stworka lub przedmiot użytkowy z odpadów. Kreatywność dzieci przeszła wszelkie wyobrażenia. Okazało się, że z odpadów można zrobić: skarbonki, rakietę, ośmiornicę, lampy, gitary, samochód, torebkę, węża, telewizor i wiele innych ciekawych przedmiotów.

Zajęcia umilała dzieciom piosenka pt. „Moja planeta Ziemia”.