„Quiz wiedzy” z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika – 14 marca 2023 r.

14 marca 2023 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w „Quizie Wiedzy” z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Czteroosobowe zespoły, reprezentujące klasy, miały odpowiedzieć na wylosowane 4 pytania, rozwiązać krzyżówkę i ułożyć puzzle. Wszystkie zadania dotyczyły ciekawostek z życia Kopernika, jego odkryć i znajomości legend o Toruniu. Podczas rywalizacji mogli konsultować się z resztą klasy.

Jednym z ciekawszych zadań było zaprojektowanie zdobienia piernika z okazji 550. rocznicy urodzin  toruńskiego astronoma. Uczniowie wykazali się w nim pomysłowością, wprowadzając w podziw jury.

Trzecioklasiści potrafią współzawodniczyć, pomagać sobie i cieszyć się z wspólnie osiągniętego sukcesu. Ważne jest to, że rywalizując, potrafili się świetnie bawić, śpiewając piosenki o Toruniu: „Stary Toruń-Gród Kopernika” i „Toruń pachnie piernikami”.
Reprezentanci klas zostali nagrodzeni dyplomami, pisakami, a wszyscy mieli szansę zakosztować smacznych pierników.