Szyjemy ekotorby – 26 października 2022 r.

Jesteśmy ECO. Szyjemy torby na zakupy, przybory szkolne, strój na wychowanie fizyczne lub nasze skarby.

Czwartoklasiści już wiedzą, że o naszą planetę Ziemię należy dbać i trzeba zacząć od siebie. Na lekcjach techniki wykonywali (często bez szycia) ze starych, niepotrzebnych nikomu koszulek ekotorby. Nowe życie T-shirty dostały, a uczniowie oryginalne torby.

Na zajęciach wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Oj dużo na lekcjach się działo, najodważniejsi próbowali szyć na maszynie , niektórzy pierwszy raz w życiu prasowali czy igłę w rękach trzymali. Uczniowie pracowali z niezwykłym zaangażowaniem i nieważne, że czasami coś krzywo się wycięło, przecięło, że nie umieliśmy supłów wiązać, szyć na maszynie czy ciąć nożyczkami. Najważniejsze, że chcemy, uczymy się, samodzielnie pracujemy i sprawia nam to radość.

Brawo Czwartoklasiści!

#Ekotorby