Uczniowie 8a w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Górznie 23-24 marca 2023 r.

Uczniowie 8a wzięli udział w ekologicznym projekcie, dzięki któremu odwiedzili rezerwat „Szumny Zdrój” znajdujący się na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Poznali osobliwości rezerwatu, takie jak chronione prawem pomniki przyrody, do których należy 250-letni dąb szypułkowy, siedlisko czosnku niedźwiedziego oraz arboretum. Mieli okazję usłyszeć szum młyna wodnego oraz wziąć udział w wykładzie dotyczącym naturalnych zasobów parku. Wyjątkową atrakcją był film pt. „Poznaj dolinę Baryczy”, którego bohaterami były żurawie, ich zwyczaje i życie. To, co urzekało uczestników projektu, to piękno przyrody, budzące się wiosną życie (przylaszczki, zawilce i wszędobylskie płazy). Cenne dla młodzieży okazały się różne ciekawostki i historie, którymi podzielił się z uczestnikami prowadzący projekt pan Łukasz Kaniecki.