Warsztaty „W świecie Kopernika – czyli o planetach, Toruniu i nauce w średniowieczu” – 23 lutego 2023 r.

23 lutego 2023 r. dzieci z klasy 1f , pod opieką pani Anny Balickiej, udały się do Dworu Artusa na warsztaty „W świecie Kopernika – czyli o planetach, Toruniu i nauce w średniowieczu”.

Uczniowie dowiedzieli się, jak zdobywano wiedzę w średniowieczu, jak trudno było w dawnych czasach zmieniać na ludzkie myślenie i wprowadzać do świadomości nowe teorie naukowe . Dzieci poznały teorię heliocentryczną słynnego astronoma Mikołaja Kopernika.

Na zakończenie zajęć wykonały własny „układ słoneczny” wykorzystując słomki, sznurki i papierowe planety.

Podczas wspólnego wyjścia pierwszoklasiści odwiedzili również Ratusz Staromiejski i poznali legendę mówiącą o tym, że wzniesiono go na podobieństwo kalendarza, fontannę flisaka a także zatrzymali się przy pomniku Mikołaja Kopernika.