Narodowe Czytanie „Przedwiośnie” – 10 września 2018

Narodowe Czytanie w SP4 odbyło się 10 września 2018 roku. Wydarzenie to, dla uczniów klas siódmych i ósmych, przygotowały nauczycielki: Maria Pawłowska i Magdalena Stempska.

W tym roku lekturą ogólnopolskiej akcji była książka Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać najbardziej charakterystyczny fragment z dziejów bohaterów „Przedwiośnia”, ojca i syna, którzy z tak wielką nadzieją wyruszyli w podróż do niepodległej Polski.

W rolę Cezarego Baryki wcielił się p. Jan Wółkowski a Seweryna Barykę odgrywał p. Marek Zarembski. Pozostałych bohaterów powieści odrywali nauczyciele: p. Magdalena Kartanas, p. Magdalena Dryszel, p. Marta Samolej-Chmielewska, p.  Maria  Pawłowska oraz uczniowie z klasy 3g.

Wszyscy uczestnicy imprezy mogli także ozdobić swój egzemplarz „Przedwiośnia”,  pamiątkową pieczęcią Narodowego Czytania,  która była dostępna  w bibliotece szkolnej.