Czytamy i zwyciężamy

14 uczniów z klasy 3b, naszej szkoły, 10 czerwca wzięło udział w konkursie, który odbył się w ramach akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam”.  O godzinie 10:30 stawili się w Bibliotece Pedagogicznej. Przez kilka minut uczniowie razem czytali dowolnie wybrane książki, by potem przystąpić do rywalizacji. Konkurs polegał na odgadnięciu tytułu oraz autora fragmentu przeczytanej na głos książki, najczęściej były to fragmenty baśni. Dodatkową trudność sprawiał fakt, że były one czytane  w różnych językach przez lektorów z byłego Nauczycielskiego Kolegium Językowego. Po odgadnięciu tytułu i autora książki, zwycięscy losowali nagrody z koszyka, a były nimi na przykład: zakładki, książki, notesy i fiszki. Aż 6 reprezentantów z naszej szkoły zostało nagrodzonych. Po zakończonym spotkania młodzież pod opieką swoich nauczycieli wróciła do szkół. Zwycięzcom  gratulujemy sukcesów i dziękujemy, że tak godnie reprezentowali naszą szkołę.