Oferta dla klas pierwszych SP4

Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi mieści się Toruniu przy ulicy Żwirki i Wigury 49.

W placówce utworzone zostaną cztery klasy pierwsze. Uczniowie będą realizować treści zawarte w podstawie programowej przy wykorzystaniu atrakcyjnych pomocy znajdujących się w nowocześnie wyposażonych pracowniach dydaktycznych. Pedagodzy zadbają o sprawność intelektualną i fizyczną uczniów, angażując ich w różnego rodzaju warsztaty, projekty, gry i zabawy ruchowe, najlepiej na świeżym powietrzu przy wykorzystaniu infrastruktury kompleksu sportowego z placem zabaw.

Ponadto szkoła zapewni uczniom szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, w tym zajęć terenowych, kół zainteresowań uwzględniających zdolności i pasje dzieci. Nasi uczniowie zakosztują eksperymentu, zgłębiać będą treści matematyczne, przyrodnicze, językowe ( język francuski, angielski, niemiecki); utalentowani artystycznie będą realizować się plastycznie bądź zakosztują choreografii tańca. Mali miłośnicy słowa pisanego, kształcić będą umiejętności czytelnicze; nie zabraknie też zajęć sportowych, komputerowych czy gier planszowych, wspomagających rozwój intelektualny (szachy), a także pobudzających kreatywność uczniów. Dobór zajęć dodatkowych jest dowolny, bez względu na klasę, w której znalazło się dziecko.

O sukcesach, przedsięwzięciach, imprezach artystycznych i uroczystościach z udziałem uczniów klas pierwszych można przeczytać w szkolnej kronice: https://sp4.torun.pl/kronika-2019-2020/;  https://sp4.torun.pl/swietlica/kronika-swietlicy-sp4/

Oferujemy także opiekę profesjonalnej kadry, podczas zajęć logopedycznych, socjoterapeutycznych i korekcyjno-kompensacyjnych. Zapewniamy: świetlicę czynną od 7.00 do 17.00 z ciekawym wachlarzem zajęć i fachową opieką pedagogów; zdrowe i smaczne obiady gotowane w szkolnej kuchni; opiekę stomatologa i pielęgniarki.

Aby usprawnić przepływ informacji korzystamy z dziennika elektronicznego, a dla zapewnienia bezpieczeństwa z monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego.