Oferta dla klas siódmych dwujęzycznych

W szkole będą funkcjonować trzy profile klas siódmych dwujęzycznych:

• dwujęzyczna z wiodącym j. angielskim,
  • dwujęzyczna z wiodącym j. niemieckim,
  • dwujęzyczna z wiodącym j. francuskim.

Uczniowie wszystkich klas realizować będą treści zawarte w podstawie programowej, wykorzystując do nauki atrakcyjne pomoce znajdujące się w nowocześnie wyposażonych pracowniach dydaktycznych (chemiczna, fizyczna, biologiczna, geograficzna, matematyczna i dwóch pracowniach komputerowych), salach przedmiotowych oraz infrastrukturę kompleksu sportowego.

Młodzież klas siódmych będzie rozwijać zainteresowania i zdolności, wynikające z ich naturalnych potrzeb, doskonaląc wybrane przez siebie języki obce. Szkoła realizuje

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), projekt  Toruńskiej szkoły ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego (Pracownia językowa).

Ponadto szkoła współpracuje ( ERASMUS) z: Rumunią (miasto Iassy), Portugalią (miasto Alcabideche) i Grecją (miasto Volos); prowadzi wymianę międzynarodową z Collège Saint Augustin w Angers (Francja) oraz obozy językowe – Euroweek. Wprowadza dwujęzyczność na chemii i fizyce  (język angielski).

Nauczyciele zapewniają uczniom szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, które wspierać będą młodzież w realizacji celów i marzeń. Przekonani jesteśmy, że oferta edukacyjna proponowana przez szkołę będzie odpowiedzią na wszelkie potrzeby uczniów.

Zajęcia językowe oraz te zajęcia z przedmiotów, których elementy nauczane będą w języku obcym prowadzone będą z podziałem na grupy. Dzięki temu stworzone zostaną młodzieży sprzyjające warunki nauki.

Oferujemy także profesjonalną kadrę, zajęcia socjoterapeutyczne i korekcyjno-kompensacyjne. Bibliotekę czynną od 8.00 do 16.00 z ciekawym wachlarzem zajęć i fachową opieką pedagogów. Zdrowe i smaczne obiady gotowane w szkolnej kuchni. Opiekę stomatologa i pielęgniarki. Aby ułatwić usprawnić przepływ informacji zapewniamy dziennik elektroniczny, a dla zapewnienia bezpieczeństwa monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.