Poznajemy średniowieczny Toruń – 1 lutego 2024 r.

Uczniowie klasy 2 f z wychowawczynią, panią Anną Balicką, odbyli niezwykłą podróż w czasie. Poznali tajemnice naszego miasta, odkrywając średniowieczny Toruń. Zaczęli od ratusza, tam dowiedzieli się, jakie budynek ten pełnił funkcje w średniowieczu i jak się zmieniał wraz z upływem czasu. Zobaczyli, także jak ubierały się średniowieczne mieszczki, gdzie handlowano suknem, a gdzie wypiekano i sprzedawano chleb oraz przyprawy do piernika.

Kolejnym etapem wędrówki po Toruniu był Dom Mikołaja Kopernika. Tam dzieci mogły na chwilę poczuć się gośćmi astronoma. Odbyły spacer po pokojach domu oraz obejrzały przedmioty codziennego użytku,  z których korzystali domownicy.

Ciekawym doświadczeniem dla uczniów było przebranie się za członków rodziny sławnego astronoma.

Drugoklasiści wybrali się również do Pracowni i Muzeum Witraży, aby poznać pracę witrażysty, zobaczyć narzędzia, którymi się on posługuje, i dowiedzieć się, jak wiele trudu i talentu trzeba, by powstał witraż i mógł cieszyć nasze oko.