„Segreguj z SP 4, to się opłaca!” – 23 listopada 2023

Dziś świętowaliśmy sukces pomyślnie zakończonej akcji „Segreguj z SP 4, to się opłaca!”. Dzięki tej inicjatywie społeczność naszej szkoły będzie mogła cieszyć się sztandarem, który ufundowali autorzy akcji, czyli pan Michał Michalski, prezes firmy Miklanryza (reprezentowany na uroczystości przez panią Annę Wiligalska) oraz  pani Ines Gumna, przedstawicielka Rady Rodziców, która zainteresowała naszymi potrzebami wyżej wymienione osoby.

Sztandar jest dla nas bardzo ważny, ponieważ buduje naszą tożsamość i łączy społeczność szkolną, dlatego jesteśmy wdzięczni darczyńcom.

Akcja trwała 2 miesiące i dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się zebrać 17 ton 720 kg makulatury. Przedstawiciele firmy szczodrze obdarowali uczestników. Dzieci biorące udział w akcji otrzymały voucher opiewający na kwotę 5000 złotych. Nagrodzeni to uczniowie klas:

1d ( 2773,5 kg )-  2000 zł; 2f (1701 kg ) -: 1500 zł; 5c (1681 kg )- 1500 zł.

Wszyscy zaś uczestnicy, którzy oddali 10 kg makulatury, wyposażeni zostali w bidony z filtrem.

Program artystyczny uświetniający imprezę, przygotowali uczniowie klasy 3a, 4b,i 8a, uświadomili zebranym, że sprawami Ziemi trzeba zająć się od zaraz i my to już robimy.