Uroczystość nadania sztandaru – 11 marca 2024 r.

Mamy sztandar!

,, …przyjmując ten sztandar, przyrzekamy otaczać go szacunkiem i dbać o to, by właściwym postępowaniem i rzetelną nauką godnie reprezentować szkołę i nasze miasto.”

Wydarzenie, jakim było nadanie sztandaru szkole, miało miejsce 11.03.2023 roku. Ten wyjątkowy moment skłonił całą społeczność do dumy i refleksji nad tym, co tak naprawdę znaczy być częścią społeczności SP4.
 Akt nadania sztandaru to nie tylko honor dla szkoły, ale także zobowiązanie do kontynuowania dzieła, które społeczności SP4 wyznaczył patron.

Jan Paweł II był wielkim mędrcem i swoim nauczaniem wskazywał drogę miłości, mądrości i odwagi. Przyjmując sztandar Jego imienia, zobowiązaliśmy się kontynuować Jego dziedzictwo, uczyć odpowiedzialności oraz kształtować i wychowywać ludzi mądrych, szlachetnych i gotowych do służby drugiemu człowiekowi.

Uroczystość nadania sztandaru uświetnili swoją obecnością Prezydent Miasta Torunia pan Michał Zaleski, p.o. Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty pani Grażyna Dziedzic, Przewodniczący Rady Miasta Torunia pan Marcin Czyżniewski, przedstawiciel fundatora pani Ines Gumna, która w imieniu pana Michała Michalskiego, prezesa firmy Miklan-Ryza, przekazała pani dyrektor, Izabeli Ziętarze, sztandar. Podczas uroczystości odczytano również list gratulacyjny przesłany przez Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego pana Piotra Całbeckiego. Na sali byli również obecni dyrektorzy toruńskich szkół, przedstawiciele współpracujących z naszą szkołą instytucji, przedstawiciele oświatowych związków zawodowych oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie.
Po zakończeniu oficjalnej części spotkania gospodarze zaprezentowali program artystyczny zatytułowany ,,SP 4 to dobry adres”.