Wycieczka do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach – 3 czerwca 2022 r.

W piątek, 3 czerwca, klasy 2b i 3a, dzięki uprzejmości taty naszych uczennic, Ady I Oli z 3a, pana dr Marcina Gawrońskiego z Instytutu Astronomii UMK w Toruniu, zwiedziły Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach. Jest to miejsce służące obserwacji kosmosu, popularyzacji wiedzy o wszechświecie i astronomii, a także kształcenia studentów . Uczniowie mieli możliwość m.in. obserwować pracę największego w Europie radioteleskopu o średnicy 32 m. Pan Marcin zainteresował naszych uczniów astronomią, fizyką i kosmosem. Dziękujemy!
Oprócz ciekawej lekcji o kosmosie nasi uczniowie byli zachwyceni pięknem przyrody na terenie Obserwatorium, ale również podczas pieszej wędrówki przez rezerwat przyrody „Las Piwnicki”.