Zbiórka makulatury

Zbiórka makulatury odbywa się  w naszej szkole w każdy wtorek w godzinach 7:15 – 8:00 i 16:15 – 17:00

Od początku września w szkole trwa zbiórka makulatury

Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się do akcji „Segreguj z czwórką – to się opłaca”.  Projekt realizowany jest we współpracy z firmą Miklan-Ryza z Torunia i ma na celu poszerzenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz propagowanie idei segregacji odpadów, jako świadomego działania proekologicznego. Uczniowie mają ogólną wiedzę o segregacji, natomiast brakuje im szczegółowej, iż niektóre opakowania np: kartony po mleku i sokach, torebki po przyprawach, opakowania po kawie, kubki po napojach, opakowania po burgerach i frytkach czy serwetki i paragony nadają się do ponownego przetworzenia i wykorzystania jako nowe produkty. Taki proces recyklingu nazywany jest systemem obiegu zamkniętego i jest stosowany w popularnych restauracjach sieci McDonlad’s, których głównymi klientami są dzieci i młodzież.

Miklan-Ryza jako jedyne przedsiębiorstwo w Polce posiada nowoczesną technologię do przetwarzania opakowań wielomateriałowych. Wykorzystywana przez firmę technologia przetwarzania odpadów jest ekologiczna i skoncentrowana na ograniczeniu zużycia wody oraz środków chemicznych.

Akcja zbiórki makulatury trwa do końca października 2023 roku. Dla każdego ucznia który przyniesie min. 10 kg makulatury przewidziana jest nagroda niespodzianka.

Zachęcamy bo czasu pozostało niewiele.